Το μάθημα της Πληροφορικής - Πλατφόρμα e-class

Αγαπητοί/ές  μαθητές/ τριες ,

Αγαπητοί γονείς,

Εύχομαι να είστε καλά εσείς και η οικογένειά σας.

Σας ενημερώνω ότι έχουν δημιουργηθεί οι «ηλεκτρονικές τάξεις» για το Μάθημα της Πληροφορικής, για όλες τις τάξεις του σχολείου.

Για κάθε τάξη (όχι τμήμα) υπάρχει ξεχωριστή «ηλεκτρονική τάξη» με όνομα «??»Τάξη? ΤΠΕ (Πληροφορική). Για παράδειγμα για τους μαθητές της Ε΄ Τάξης το όνομα της ηλεκτρονικής τάξης είναι Ε΄ Τάξη - ΤΠΕ (Πληροφορική).

Για να έχετε πρόσβαση στα μαθήματα πρέπει να κάνετε εγγραφή στην Τάξη που ανήκει ο κάθε μαθητής/ τρια, αφού έχετε πρώτα ολοκληρώσει την εγγραφή στο ΠΣΔ (Σας θυμίζω ότι έχει δοθεί παράταση από το ΥΠΕΠΘ, έως τη Δευτέρα)

Μέσα από την πλατφόρμα e-class θα ανακοινωθεί (τη Δευτέρα 06.04.2020) ο τρόπος με τον οποίο θα ξεκινήσουμε τα μαθήματα. Σας ενημερώνω ότι οι μαθητές που έχουν ήδη εγγραφεί έχουν ξεκινήσει κάποιες από τις εργασίες που έχουν αναρτηθεί, οπότε δε χρειάζεται να τις υποβάλλουν εκ νέου.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου μέσω e-mail: anndimitra@sch.gr

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλους μας Υγεία και Δύναμη!

Η κυρία της Πληροφορικής,

Άννα Δημητρακοπούλου